O nas / About

[ENG] You’ll find this post in English below

Długo zabierałam się do tego, żeby coś o nas napisać. Wiecie jak to jest, najgorzej pisze się o sobie.

Może zacznijmy od tego, że od lat dzielimy marzenie – zwiedzić świat. Mieszkając w Polsce dużo podróżowaliśmy palcem po mapie. Będąc na studiach zwiedzaliśmy Europę na stopa w trakcie wszelkich możliwych ferii świątecznych, przerw i wakacji. Studia się skończyły, a my musieliśmy nagle szybko stać się „dorośli i rozsądni”. Polskie realia bardzo zweryfikowały nasze plany. Nie mogliśmy sobie już pozwolić na podróżowanie w takim wymiarze, jakbyśmy sobie tego życzyli. Wtedy postanowiliśmy coś w życiu zmienić.

Niewiele myśląc spakowaliśmy dwa wielkie plecaki, wsiedliśmy w samolot i przeprowadziliśmy się do Edynburga. Stwierdziliśmy, że jakoś to będzie. Teraz – 2,5 roku później – oszczędziliśmy pieniądze na spełnienie naszego marzenia. Plany mamy wielkie. Chcemy objechać świat dookoła. Zobaczyć, doświadczyć i poczuć wszystko co tylko spotkamy na swojej drodze. Postanowiliśmy umieszczać jak najwięcej informacji na blogu. Po pierwsze i najważniejsze dla naszych rodzin, które już umierają ze strachu o nas. Po drugie dla wszystkich tych, którzy gdzieś w duchu marzą o wielkich przygodach, a z drugiej strony wydaje im się, że to niemożliwe.

Mamy nadzieję, że będziecie z nami w trakcie tej podróży!

Olga i Cinek

————————————————————-

It took ages to put some info over here. It’s very hard to write something about yourself, don’t you think?

Let’s start with our dream, that developed during the years. We wanted to travel the world. While living in Poland we were planning all of our trips, but only on a paper. We hitchhiked Europe during uni whenever we could – all of the holidays, Christmas breaks etc. Unfortunately when we finished university we had to be „responsible adults”. We couldn’t afford our traveling any more. Then we realized, we have to change something.

Without any special plan, we packed our 2 huge backpacks, found a plane and moved to Edinburgh. We thought – it’s going to be ok. And now – 2.5 years later – we saved enough money to make our dreams come true. We have big plans. We want to go around the world. We thrive to explore, discover and feel everything we’ll find on our way.

We decided to put as many info on this blog as possible. First of all for our families, which are already thrilled. Secondly for all of you, who deeply dream about amazing adventures, but think it’s impossible to make them happen.

We hope you’ll be with us during our trip! 🙂

Olga & Cinek