Top 5 rzeczy do zrobienia w Granadzie

Planujesz przyjazd do Granady? To kolonialne miasto tak nam przypadło do gustu, że ciężko było wyjeżdżać. Mamy dla Was nasze Top 5! Oczywiście jest cała masa atrakcji również poza miastem, choć skupiliśmy się na samych najważniejszych miejscach w mieście.

Wycieczka na miejski targ

Dawno nie widzieliśmy tak gwarnego, tłocznego miejsca, gdzie można kupić dosłownie wszystko. Może nie ma tu zbyt wielu sklepów z pamiątkami, ale to tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że to nadal dziewicze miejsce, stworzone z myślą o mieszkańcach, a nie zachodnich turystach.

dscpdc_0003_burst20190119112335357_cover

dscpdc_0002_burst20190119111944706_cover

dsc_1416

dsc_1415

dsc_1414

Wejście na dzwonnicę w Iglesia La Merced

To był jeden z najlepiej wydanych dolarów w życiu! Widok z dzwonnicy zauroczył nas do tego stopnia, że siedzieliśmy tam dobre pół godziny. Można stąd obejrzeć panoramę całego miasta – ach te czerwone dachówki! – i pobliskie wulkany. Przy odrobinie szczęścia można również dostrzec jezioro Nikaragua.

dsc_1425

dsc_1428

dsc_1432

dsc_1433

Szlakiem kościołów

Kościoły to najwyższe punkty w mieście, więc nie sposób je ominąć. Każdy jest inny, ale każdy wart uwagi. Znajdziecie tu wszystko czego dusza zapragnie – od kolorowej katedry, która jest wizytówką miasta, przez wspomniany wcześniej Iglesia La Merced, która wygląda jak żywcem wyciągnięta z czasów kolonizatorów, aż po Iglesia de Xalteva z drugiej strony miasta. Każdy jeden wart jest zobaczenia!

dsc_1403

dsc_1411

dsc_1426

dsc_1439

dsc_1451

Przejdź się kolorowym deptakiem La Calzada nad jezioro!

Znajdziesz tu wszelkiego rodzaju restauracje, bary, puby, stragany z pamiątkami, a nawet część hoteli. Łatwo znaleźć kącik dla siebie. Masz ochotę na burgera? A może wolisz smoothies? Wieczorami mieszkanców miasta można tu spotkać równie często, jak innych podróżników.

dsc_1447

dsc_1448

dsc_1463

Muzeum Czekolady

Na końcu tej listy, choć nie najmniej ważne, jest muzeum czekolady. Warto tu przyjść, żeby dowiedzieć się jakie znaczenie miała czekolada za czasów Majów i Azteków, spróbować herbaty z łupin kakaowca oraz kilka rodzajów likierów. A jeśli chcecie, to możecie tu również sami zrobić tabliczkę czekolady, którą poźniej zabierzecie ze sobą do domu. Taka impreza kosztuje 25$ za osobę, więc my oduściliśmy.

DSC_1472.JPG

dsc_1471

dsc_1474

Oczywiście to nie jedyne rzeczy, które warto zrobić w Granadzie. Sami spędziliśmy pół dnia po prostu chodząc po uliczkach i zajadając się lokalnymi specjałami (niestety nie ma tego zbyt wiele dla wegetarian) i popijając zimne soki ze świeżych pomarańczy. Bardzo przypadł nam do gustu park centralny przed katedrą. Warto tam zajrzeć choćby po to, żeby przyglądać się mieszkańcom. To tu wszyscy odpoczywają w popołudniowym słońcu.

DSC_1445.JPG

DSC_1441.JPG

Byliście kiedyś w Granadzie? Co Wam się najbardziej podobało? O co poszerzylibyście naszą listę?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s